background_opap_2
background_opap_1

Χέρτα – Μάιντζ: Το μεγαλύτερο κίνητρο οι φιλοξενούμενοι

Παίξε νόμιμα με γρήγορες αναλήψεις! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Μπόμπα στο Λεβερκούζεν έριξε η Χέρτα την αγωνιστική που πέρασε νίκησε με 0-2 σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Με την νίκη της αυτή η Χέρτα σταμάτησε ένα σερί τριών αγώνων με διαδοχικές ισοπαλίες.

Στην 11η θέση με 30 βαθμούς οι γηπεδούχοι, η πρώτη εξάδα που οδηγεί στην Ευρώπη είναι στους +4 αλλά δεν νομίζω πως ενδιαφέρεται για αυτό.

Μοιρασμένα τα εντός έδρας αποτελέσματα της σε 11 ματς έχει 4-4-3 και 17-16 τέρματα.

Η Μάιντζ από την άλλη καίγεται για νίκη μιας και βρίσκεται πάνω στην γραμμή του υποβιβασμού.

Στους 20 βαθμούς οι φιλοξενούμενοι, η σωτηρία είναι 3 πόντους ψηλότερα.

Έρχεται από 3η σερί ήττα έχασε 4-2 εκτός από την Χόφενχάιμ, δεν άντεξε μέχρι τέλος στο ημίχρονο ήταν 1-1.

Χωρίς νίκη μακρυά από το γήπεδο της ακόμα η Μάιντζ μετά από 11 παιχνίδια έχει 0-4-7 με 11-24 τέρματα, θέλει προσπάθεια για να σωθεί.

Στην έδρα της Χέρτα έχει παίξει 9 φορές από το 2004 και μετά, 4ης νίκες η Χέρτα, 2 η Μάιντζ, και 3ης ισοπαλίες.

Από τα 9 ματς τα 7 έχουν έρθει γκολ γκολ.

Απουσίες: Σέλκε, Ντούντα για Χέρτα & Ντιαλό για Μάιντζ.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Goal – Goal (1.85) στην  stoiximan

Stoiximan καθημερινές προσφορές* για όλα τα μέλη!