background_opap_2
background_opap_1

Αννόβερο – Στουτγάρδη: Επιστροφή στις νίκες

Ανοίγει η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στην Μπουντεσλίγκα σήμερα παρασκευή με ένα δυνατό ματς Αννόβερο – Στουτγάρδη.

Οι γηπεδούχοι μετά την ήττα από Λειψία συνέχισαν με νέα ήττα χάνοντας εκτός έδρας με το βαρύ 4-1 στην Βέρντερ.

Άσχημο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε η Βέρντερ στο 39΄ και ενώ στο 2ο μέρος το Αννόβερο ανέβασε την απόδοση του τελικά δέχτηκε ακόμα 3 τέρματα από τους αντίπαλους της.

Μια κοιλία στην απόδοση τους έχουν κάνει οι γηπεδούχοι και στα τελευταία 6 παιχνίδια τους έχουν 2-0-4 με 9-13 τέρματα.

Στην βαθμολογία είναι στην 8η θέση με 18 βαθμούς με νίκη σήμερα με προϋποθέσεις μπορεί να φτάσει και στην 4η θέση.

Η αντίπαλος Στουτγάρδη τώρα φιλοξένησε την Ντόρτμουντ, ήταν κακή στο πρώτο μέρος κατάφερε όμως και πήγε στα αποδυτήρια με 1-1.

Στο 2ο ημίχρονο ανέβασε την απόδοση της και με γκολ στο 51΄ πήρε μεγάλο τρίποντο που της έδωσε αέρα 8 βαθμών από την ζώνη του υποβιβασμού.

Μεγάλη πληγή για τους φιλοξενούμενους τα εκτός έδρας παιχνίδια τους, δεν έχουν πάρει ούτε πόντο μετρώντας 6/6 ήττες με 3-13 τερματα.

Απουσίες: Φελίπε, Πρίμπ, Τζόναθας για Αννόβερο & Δώνης, Ζίμμερμαν, Καμίσκι για Στουτγάρδη.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Home win (2.25)  στον sportingbet

Sportingbet Παίξε Νόμιμα με πρόγραμμα ανταμοιβής*!

Γιώργος Γιακούμπ (Zorro)

ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ* ΑΓΩΝΑ ΝΟΜΙΜΩΝ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ
Stoiximan-bonus, Pame Stixima interwetten 80x20 sportingbet bonus stoixima vistabet 80x20 betshop new 100x25 championsbet bonus