background_opap_2
background_opap_1

Αννόβερο – Βέρντερ: Με απουσίες οι γηπεδούχοι

Το αρνητικό σερί συνεχίστηκε για το Αννόβερο χάνοντας για 5η συνεχόμενη φορά, 2-3 εντός από την Λειψία.

Άσχημο πρώτο ημίχρονο στο 54΄ έχανε 0-2 μείωσε σε 1-2 στο 71΄ για να σκοράρει τρίτο τέρμα μετά από 5 λεπτά η Λειψία.

Μείωσε όμως και πάλι το Αννόβερο στο 78΄ σε 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Αυτή ήταν η 5η σερί ήττα για του γηπεδούχους που στα τελευταία 10 έχουν μια νίκη, 3 ισοπαλίες και 6 ήττες.

Βαθμολογικά είναι στην 13η θέση με 32 βαθμούς και στο +6 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Εντός έδρας έχει παίξει 14 ματς και έχει 6-3-5 με 23-20 γκολ, έχει φιλοξενήσει 15 φορές την Βέρντερ από το 2002 και έχει 5 νίκες, 4 ισοπαλίες και 6 ήττες.

Η Βέρντερ από την άλλη με αυτογκόλ στο 79΄ πήρε δύσκολη νίκη εντός από την Φρανκφούρτη συμπληρώνοντας τρεις σερί νίκες.

Σε καλή κατάσταση οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία 10 ματς έχουν 6-2-2, έχουν 36 βαθμούς και βρίσκονται στο +10 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Μακριά από την έδρα της έχει κάνει 14 ματς και έχει 3-5-6 με 14-18 τέρματα.

Πολλοί οι τραυματίες από τους γηπεδούχους όπως φαίνεται ίσως και να λείψουν 12 παίκτες.

Απουσίες: Χούμπερς, Τζόναθας, Πρίμπ, Σανέ, Φελίπε κ.α για Αννόβερο & Γιόχανσον, Μπάρτελς, Μοισάντερς για Βέρντερ.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Goal – Goal (1.60) στην  sportingbet

Sportingbet Παίξε Νόμιμα με πρόγραμμα ανταμοιβής*!