background_opap_2
background_opap_1

Άστον Βίλα – Μίντλεσμπρο: Οι γηπεδούχοι κοντά στον τελικό

Ο δεύτερος επαναληπτικός αγώνας των πλέι οφ για την Τσάμπιονσιπ Αγγλίας και σήμερα θα δούμε την ομάδα που θα παίξει στον τελικό κόντρα στην Φούλαμ για την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ.

Στο πρώτο ματς η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, η Άστον Βίλα ήταν καλή στο πρώτο, προηγήθηκε 0-1 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στην κανονική περίοδο η Βίλα τερμάτισε 4η με 83 βαθμούς, μέσα στην έδρα της σε 23 ματς είχε 14-7-2 με 42-19 γκολ, εκεί μέσα κόντρα στην Μίντλεσμπρο έχει 4ης νίκες, 5 ισοπαλίες, και 4ης ήττες.

Οι φιλοξενούμενοι τώρα για να περάσουν πρέπει να βγουν μπροστά καθώς θέλουν νίκη η ισοπαλία.

Μακριά από την έδρα τους στην κανονική διάρκεια σε 23ης αγώνες είχαν 8-7-8 με 34-28 τέρματα.

Απουσίες: Στέρ, Τουανζέμπε, Τέιλορ για Βίλα & Γκεστέμπε, Αγιάλα για Μίντλεσμπρο.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 2-3 goals (2.00) στην  sportingbet

Sportingbet Παίξε Νόμιμα με πρόγραμμα ανταμοιβής*!