background_opap_2
background_opap_1

Βέλγιο – Τυνησία: Ανώτεροι οι Βέλγοι

Το στοίχημα στα καλύτερα του! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Ανώτερο το Βέλγιο στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου κόντρα στον Παναμά νίκησε με 3-0 και έκανε βήμα πρόκρισης.

Καλύτερο σε όλη την διάρκεια των 90΄ στο 2ο μέρος διέσπασε την άμυνα του Παναμά σκοράροντας με Μέρτενς στο 47΄ για να ακολουθούσουν ακόμα 2 από τον Λουκάκου.

Σήμερα κόντρα στην ποιο αδύναμη Τυνησία έχει την ευκαιρία να πάρει το τρίποντο και να μπει στους 16.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι από την άλλη δυσκόλεψαν αρκετά τους Άγγλους και στο τσακ δεν έκαναν την έκπληξη.

Στο 11΄ προηγήθηκαν οι Άγγλοι για να ισοφαρίσουν με πέναλτι οι Τυνήσιοι στο 35΄.

Κράτησαν όλο το 2ο ημίχρονο και στις καθυστερήσεις ο Kane σκόραρε για δεύτερη φορά λυτρώνοντας τα «λιοντάρια».

Δύσκολη η αποστολή της Τυνησίας η Βέλγοι είναι ανώτεροι και εύκολα η δύσκολα το τρίποντο θα το πάρουν.

Απουσίες: Χασσέν για τους Τυνήσιους.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 2-3 goals (1.95) στην  stoiximan

Stoiximan καθημερινές προσφορές* για όλα τα μέλη!