background_opap_2
background_opap_1

Ελλάδα – Αίγυπτος: Φινάλε με νίκη

Εμφανώς καλύτερη η Ελβετία από την Εθνική Ελλάδος και στα δυο ημίχρονα σκόραρε στο 59΄ παίρνοντας την νίκη με 1-0.

Αυτό ήταν το 3ο σερί ματς για την Εθνική μας σε όλες τις διοργανώσεις 0-1-2 που έμεινε μακρυά από την νίκη.

Σήμερα στην Ζυρίχη κόντρα στην Αίγυπτο του μεγάλου Σαλάχ, η ελληνική ομάδα θα προσπαθήσει να πάρει την 3η νίκη της στα τελευταία 10 ματς.

Η αντίπαλη ομάδα τώρα στις καθυστερήσεις στο φιλικό κόντρα στην Πορτογαλία έχασε την μεγάλη ευκαιρία για να κάνει την έκπληξη καθώς μέχρι το 92΄ ήταν μπροστά στο σκορ.

Τελικά ο Ρονάλντο έκανε το θαύμα του και με 2 τέρματα στο 92΄ και στο 94΄ δεν άφησε τους Αιγύπτιους να πανηγυρίσουν μια τεράστια νίκη.

Στα προκριματικά του Παγκοσμίου η Αίγυπτος κάνοντας 4-1-1 στον όμιλο της πήρε την 1η θέση και δίκαια θα είναι στα τελικά του Μουντιάλ στην Ρωσία.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Goal – Goal (2.20) στην  sportingbet

Sportingbet Παίξε Νόμιμα με πρόγραμμα ανταμοιβής*!