background_opap_2
background_opap_1

Ελβετία – Κόστα Ρίκα: Καλύτεροι οι Ελβετοί

Δείτε Live ποδόσφαιρο! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Αν και στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 οι Ελβετοί κόντρα στην Σερβία δεν το έβαλαν κάτω.

Ισοφάρισαν στο 52΄ με τον Χάκα για να κάνουν στο 90΄ το 1-2 με τον Σακίρι παίρνοντας σοβαρό προβάδισμα πρόκρισης.

Με μια ισοπαλία και μια νίκη είναι ισόβαθμη με την Βραζιλία αλλά με διαφορά τερμάτων είναι 2η.

Με νίκη σήμερα κόντρα στην απογοητευμένη Κόστα Ρίκα έχει μια θέση στους 16 της διοργάνωσης.

Η Κεντροαμερικάνικη μάδα δεν τα κατάφερε ούτε αυτή την φορά γνωρίζοντας 2/2 ήττες αν και αυτή ήταν από την μεγάλη Βραζιλία.

Μαζική άμυνα από την Κόστα Ρίκα μπόρεσε να κρατήσει για 91΄ το μηδέν όταν και δέχτηκε σε εκείνο το λεπτό το Πόρτο γκολ.

Ανοίχτηκε για την ισοφαρίσει με τους Βραζιλιάνους να βρίσκουν το τρόπο να κάνουν το 2-0 στο 97΄.

Οι δυο χώρες έχουν βρεθεί 2 φορές στο παρελθόν έχοντας από μια νίκη η κάθε ομάδα.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Home win (1.60) στην  interwetten

ΠΡΟΤΑΣΗ: Home win & over 1,5 (2.12) στην  stoiximan

Interwetten με πρόγραμμα επιβράβευσης* για όλους!