background_opap_2
background_opap_1

Μάντσεστερ Σίτι – Λίβερπουλ: Δύσκολο να μην περάσει

Τρομερό πρώτο ημίχρονο από την Λίβερπουλ χτύπησε σαν κόμπρα την Μάντσεστερ Σίτι ούτε κατάλαβε πότε έγραψε 3-0 στο 31′ το κοντέρ.

Στο δεύτερο όπως ήταν φυσικό οι κόκκινοι χαλάρωσαν αλλά οι ‘πολίτες’ δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

Στο πρωτάθλημα η Σίτι γνώρισε ήττα από την Γιουνάιτεντ με 2-3 αν και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 2-0.

Στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ οι γηπεδούχοι, είναι 13ης βαθμούς πάνω από την Γιουνάιτεντ είναι αδύνατον να χάσουν τον τίτλο στις 6 αγωνιστικές που μένουν.

Η Λίβερπουλ τώρα ήταν ελαφρώς καλύτερη στης έδρα της Έβερτον αλλά γκολ δεν μπήκε από καμιά μεριά.

Στην 3η θέση οι κόκκινοι είναι στην τετράδα που οδηγεί στους ομίλους του επόμενου Τσάμπιονς Λιγκ.

Η προϊστορία στην έδρα της Σίτι από το 2001 είναι μοιρασμένη 6-7-6.

Απουσίες: Ντανίλο, Στόουνς, Μεντί για Σίτι & Λαλάνα, Γκομέζ, Καν, Χέντερσον για Λίβερπουλ.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 2-3 goals  (2.35) στην  sportingbet

Sportingbet Παίξε Νόμιμα με πρόγραμμα ανταμοιβής*!