background_opap_2
background_opap_1

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σεβίλλη: Δεν θα περάσει εύκολα

Αν και δεν έκανε και την καλύτερη εμφάνιση της η Γιουνάιτεντ στην Σεβίλλη κατάφερε και πήρε την λευκή ισοπαλία έχοντας ένα βήμα παραπάνω στην υπόθεση πρόκριση.

Στην Πρέμιερ Λιγκ φιλοξένησε στο μεγάλο ντέρμπι την Λίβερπουλ, παρουσιάστηκε καλύτερα διαβασμένη και με 2 γκολ μέσα στα 24΄πρώτα λεπτά πήρε την νίκη με 2-1.

Αυτή ήταν η 3η σερί νίκη για την Γιουνάιτεντ που με 65 βαθμούς είναι 2η με την Τότεναμ στους -4.

Η Σεβίλλη από την άλλη στο πρωτάθλημα φιλοξένησε την Βαλένθια, ήταν καλύτερη και στα δυο ημίχρονα και όμως έχασε με 0-2 από τις νυχτερίδες.

Ήττα μετά από 2 σερί νίκες λοιπόν, με 45 βαθμούς είναι στην 4η θέση και σε έξοδο στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ αλλά την απειλεί η Βιγιαρεάλ που είναι 1 βαθμό πίσω της.

Απουσίες: Πογκμπά, Ιμπραϊμοβιτς, Μπλίντ, Ρόχο, Τζόνες για Γιουνάιτεντ & Νάβας, Καρίκο, Καρολ, Μένα για Σεβίλλη.

ΠΡΟΤΑΣΗ: 2-3 goals (2.02) στην  stoiximan

Stoiximan καθημερινές προσφορές* για όλα τα μέλη!