background_opap_2
background_opap_1

Παναθηναϊκός – Μακαμπί: Θέλουν προσοχή οι Ισραηλινοί

Πρεμιέρα της 13ης αγωνιστικής για τις δυο ομάδες καθώς αυτήν την εβδομάδα έχουμε διπλούς αγώνες, μιας και εκτός της σημερινής και της Τετάρτης , παίζουν και πάλι Πέμπτη-Παρασκευή.

Αγωνιστικά τώρα ο Παναθηναϊκός θα παραταχθεί με μια σημαντική απώλεια αυτής του Καλάθη καθώς τραυματίστηκε στην κλείδα στο ματς με το Μιλάνο.

Με νίκη τελείωσαν το ματς με το Μιλάνο οι πράσινοι, νίκησαν 80-72 παραμένοντας η μόνη αήττητη ομάδα στην έδρα της.

Στην βαθμολογία είναι στην 4η θέση με 8 νίκες και 4ης ήττες, με προσοχή σήμερα μπορεί να κρατήσει το αήττητο ακόμα μια αγωνιστική.

Η Μακαμπί από την άλλη μετά από 2 σερί νίκες γνώρισε την ήττα εκτός από την ανώτερη ΤΣΣΚΑ στην Μόσχα.

Μόνο ένα δεκάλεπτο άντεξαν την πίεση των Ρώσων από το 2ο δεκάλεπτο και μετά το παράτησαν χάνοντας 101-86.

Στην 5η θέση η Ισραηλινή ομάδα με 7-5, από το 1998 στην έδρα τους ΠΑΟ έχει 10 ήττες και 5 νίκες.

Εφέτος σε 5 ματς μακρυά από το Ισραήλ έχει 2 νίκες και 3ης ήττες.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Μακαμπί +7,5 (1.75) στην  stoiximan

Stoiximan καθημερινές προσφορές* για όλα τα μέλη!

Γιώργος Γιακούμπ (Zorro)

ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ* ΑΓΩΝΑ ΝΟΜΙΜΩΝ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ
Stoiximan-bonus, Pame Stixima interwetten 80x20 sportingbet bonus stoixima vistabet 80x20 betshop new 100x25 championsbet bonus