background_opap_2
background_opap_1

Σουηδία – Αγγλία: Ένα κλικ καλύτεροι οι Άγγλοι

Στοίχημα με 100% Διασκέδαση! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο σε ευκαιρίες και σουτ στο στόχο ήταν το Σουηδία – Ελβετία, με τους Ελβετούς να είναι καλύτεροι στο 2ο αλλά τελικά να χάνουν με 1-0 με γκολ του Φόρσμπεργκ στο 66΄.

Με τρεις νίκες και μια ήττα η Σουηδία είναι στα προημιτελικά, έχει σκοράρει σε όλα τα παιχνίδια της, ενώ έχει δεχτεί μόλις 2 γκολ από την Γερμανία.

Στην άλλη πλευρά στο ζευγάρι Κολομβία – Αγγλία η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο.

Αν και ήταν καλύτεροι οι Άγγλοι στο πρώτο μέρος σκόραραν στο 2ο με τον Κέιν να ευστοχεί σε πέναλτι για να ισοφαρίσει η Κολομβία στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το παιχνίδι πήγε στην παράταση, έμεινε και εκεί η ισοπαλία και όλα κρίθηκαν στα πέναλτι με το τερματοφύλακα των Άγγλων να αποκρούει το 5ο πέναλτι στέλνοντας την ομάδα του στα προημιτελικά.

Η προϊστορία τώρα των δυο ομάδων σε 8 επίσημους αγώνες είναι 2 νίκες η Σουηδία, μια νίκη η Αγγλία, και 5 ματς τελείωσαν ισόπαλα.

Απουσίες: Λούστιγκ για Σουηδία και ισως ο Βάρντι από την Αγγλία.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Draw H.T (1.95) στην  interwetten

ΠΡΟΤΑΣΗ: 2-3 goals (2.02) στην  stoiximan

Interwetten με πρόγραμμα επιβράβευσης* για όλους!