background_opap_2
background_opap_1

National League: Πορτογαλία – Ολλανδία

Το στοίχημα στα καλύτερα του! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Τελικός της National League στο Dragao του Πόρτο μεταξύ της Πορτογαλίας και Ολλανδίας που διεκδικούν το τρόπαιο και όλα τα ευτυχή αλλά και κερδοφόρα μεταξύ των άλλων συνεπακόλουθα.

Το Πορτογαλία – Ολλανδία παίζει δυνατά στο Stoiximan.gr

Επίσκεψη

Η Εθνική ομάδα της Πορτογαλίας πέρασε στον τελικό στο ματς με την Ελβετία γιατί έχει την ευτυχή για αυτήν συγκυρία να υπάρχει στο ρόστερ της ένας από τους κορυφαίους διαχρονικά παίκτες του αθλήματος,

Κατά τα άλλα ¨οι σαρδέλες¨ όπως είπε κάποτε για άλλο ρόστερ ο Σάντος έκαναν ότι μπορούσαν όμως η δυναμική τους είναι περιορισμένης εμβέλειας και είναι απρόσμενη η επιτυχία τους, κυρίως μάλιστα όταν σκόραραν 3 φορές σε ματς που και συνδυαστικά και μια φορά πανηγύριζαν πολύ θα τους ήταν.

Η ιστορία γράφτηκε, οι συνθήκες τους ευνοούν γιατί παίζουν στο Πόρτο σε μια καλή έδρα αλλά και γιατί ο αντίπαλος είναι με παραπάνω 30 λεπτά αλλά και μια ημέρα λιγότερη αποκατάστασης που είναι το σημαντικότερο σε λεπτομέρειες που μπορούν να δώσουν προβάδισμα έστω και σε ψάρια του κιλού.

Η Εθνική ομάδα της Ολλανδίας παρουσίασε το καλύτερο θέαμα από τις ομάδες που έφθασαν στα γήπεδα της Πορτογαλίας όμως λίγο έλειψε να υποστούν ακόμη μια …ανεξήγητη ήττα και μάλιστα από ομάδα που ποιοτικά κακώς βρίσκεται τόσο ψηλά.

Το νεαρό της ηλικίας αρκετών βασικών συντελεστών της εξηγεί εν μέρει την αμηχανία και την ολιγωρία τους, όμως μεταξύ αυτών υπάρχουν και οι van Dijk, de Jong, που μπαίνουν σε άλλο ράφι απ όλους τις συμμετέχοντες στην συγκεκριμένη διαδικασία.

Το κακό είναι ότι επιθετικά έχουν παίκτες με αρκετά προσόντα όχι όμως με την ανάλογη σταθερότητα και οξυδέρκεια ενώ σίγουρα τους λείπει ένας κλασικός φορ περιοχής και ας σημειώνουν τέρματα οι υπόλοιποι.

Ο Koeman έχει μεγάλη εμπειρία από πάγκους, όμως απ΄όπου περνάει κάνουν να συνέλθουν μετά από 2-3 σεζόν. Τα αποτελέσματα κάνουν μεγάλους τους προπονητές και προς το παρόν δικαιώνεται και αυτός.

Οι ομάδες έχουν αναμετρηθεί σε διοργανώσεις τελικής φάσης για το Europa και το World Cup αλλά και σε αγώνα ομίλων με τους Πορτογάλους να έχουν 3 νίκες και 1 ισοπαλία, ενώ επίσης ιδιαίτερο γεγονός είναι ότι ο Ronaldo σκόραρε σε δύο από τους 3 αγώνες που έδωσε το παρόν.

Οι συγκυρίες ευνοούν την Πορτογαλία που όμως γενικά δεν αξίζει τέτοια μεγαλεία. Η ικανότατη ομάδα της Ολλανδίας δεν θα παραδοθεί όμως οι επιθετικοί της δεν πρέπει να είναι ξανά σπάταλοι και άστοχοι για να ελπίζει σε πανηγυρισμούς στο τέλος του αγώνα.

Για διαφορετικούς λόγους και οι δυο ομάδες δεν θα ρισκάρουν με συνέπια η περίπτωση ο τελικός να μην έχει πάνω από 2 τέρματα να είναι καλές. Οι πιθανότητες για να υπάρξει παράταση είναι επίσης καλές όμως τελικά προτιμήθηκε μόνο το γεγονός των τερμάτων.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Under 2.5 goal (1.73) στο Stoiximan.gr

Stoiximan καθημερινές προσφορές* για όλα τα μέλη!

Από την ομάδα του Άρχοντα >> Βασίλης Π. (Mythos)