background_opap_2
background_opap_1

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Έχει υπεροπλία

Στοίχημα με 100% Διασκέδαση! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Στου Ρέντη η σειρά αγώνων (Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ) και μαζί και το πλεονέκτημα που μεγάλωσε μονόπατα μετά την νίκη των ερυθρόλευκων στην Θεσσαλονίκη.

Το 2-0 είναι δύσκολο να ανατραπεί και πλέον όλα εξαρτώνται από τον Ολυμπιακό που έχει και το αβαντάζ και την ψυχολογία μαζί του μιας και διεκδικεί έναν τίτλο που αν το κάνει θα είναι αήττητος, αφού στην σεζόν που διανύουμε δεν έχασε ματς στο πρωτάθλημα.

Η κόντρα μεταξύ των δυο ομάδων υπάρχει και αγωνιστικά αναδεικνύονται συγκεκριμένα σημεία. Σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες για φέτος για πρωτάθλημα και κύπελλο ο Ολυμπιακός κέρδισε το πρώτο σετ και μάλιστα κάνοντας και διαφορά ακόμη και 8 πόντων.

Ο ΠΑΟΚ ανταπαντά στο δεύτερο κάνοντας στα περισσότερα ματς την μερική ανατροπή και με εξαίρεση τον ημιτελικό όπου πήρε και την νίκη σε όλα τα υπόλοιπα η νίκη κατέληξε στην απέναντι πλευρά.

Μια ακόμη αλλαγή δεδομένων συνέβη και στο δεύτερο ματς της σειράς των τελικών αφού οι φιλοξενούμενοι δεν έχασαν στο δεύτερο σετ και ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 0-3.

Αυτή την φορά το φαβορί είναι ισχυρό και στην ουσία αναδεικνύει και ότι συνέβη όλη την σεζόν σε Ελλάδα και Ευρώπη όπου ο Ολυμπιακός είχε εξαιρετική παρουσία και ας μην πήρε τον τίτλο στο Challenge Cup.

Με ότι έχουν δείξει οι δυο ομάδες ο ΠΑΟΚ έχει συγκεκριμένο ταβάνι και όλα εξαρτώνται από τον αντίπαλο του που έχει υπεροπλία στους περισσότερους τομείς και μαζί και την ψυχολογία.

Μια νίκη χωρίς απώλεια σετ είναι πάντα δύσκολη ειδικά σε ματς τέτοιας δυναμικής, όμως δεν δικαιολογεί και την απόδοση που συνοδεύει αυτή την φορά το 3-0 κάνοντας την περίπτωση επιλογής ιδιαίτερα δελεαστική.