background_opap_1

Volleyleague playoffs: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Παίξε νόμιμα με γρήγορες αναλήψεις! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Volleyleague: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Το τρίτο ματς των φετινών playoffs γίνεται στο Μελίνας Μερκούρη και Ολυμπιακός με προβάδισμα 2-0 σε νίκες απέναντι στον ΠΑΟΚ είναι το φαβορί για ολοκλήρωση της διαδικασίας και πανηγυρισμούς ακόμη ενός τίτλου.

Το Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ παίζει δυνατά στο Stoiximan.gr

Επίσκεψη

Ο Ολυμπιακός πέρασε εύκολα από το ματς στην Πυλαία με 1-3 αν και έχασε το πρώτο σετ. Ήταν εμφανές όμως ότι η απώλεια έγινε λόγω των πολλών δικών του λαθών και όχι λόγω της πίεσης και της ικανότητας του αντιπάλου του.

Η ηρεμία που είχαν άπαντες στην ερυθρόλευκη πλευρά δικαιώθηκε στην συνέχεια όταν και υποχρέωσαν τον ΠΑΟΚ να χάσει τρία στην σειρά σετ, τα δυο μάλιστα τελευταία με διαφορές 8 πόντων στο 1-2 και 10 πόντων στο 1-3.

Εντός έδρας έχουν μεγάλο πλεονέκτημα και με την εξέδρα να τους στηρίζει ένθερμα είναι δύσκολο να μην συμβεί το… μοιραίο.

Ο ΠΑΟΚ έχει θέματα σε αρκετούς τομείς. Αν και έχει καλό σερβις και αρκετές φορές και καλές υποδοχές η συνέχεια τόσο στην δημιουργία από τους πασσαδόρους του όσο και η εκτέλεση από τους βασικούς του επιθετικούς είναι προβληματική.

Θα προσπαθήσει να αιφνιδιάσει και να πάρει ότι καλύτερο μπορεί στα πρώτα κυρίως σετ εκεί που μπορεί μια κακή ημέρα του γηπεδούχου να τους βοηθήσει και μεταφέροντας το άγχος στην άλλη πλευρά να διεκδικήσει ότι το καλύτερο που στην ουσία δεν υπάρχει άλλο από την νίκη καθώς αν δεν το κάνει πάνε όλοι στο τμήμα για διακοπές.

Φέτος οι δυο ομάδες έχουν παίξει έξι φορές και υπάρχει μια σημαντική παράμετρος που επιβεβαιώνεται στο απόλυτο.

Και στα έξι αυτά ματς στο πρώτο σετ το σύνολο των πόντων ήταν πάνω από το βασικό όριο που διατίθεται και για αυτό η επιλογή πήγε εκεί.

ΠΡΟΤΑΣΗ: First set Over 45.5 points (1.80) στο Stoiximan.gr

Stoiximan καθημερινές προσφορές* για όλα τα μέλη!

Από την ομάδα του Άρχοντα >> Βασίλης Π. (Mythos)