background_opap_2
background_opap_1

Κηφισιά – Ολυμπιακός: Μπορεί να ξαναγίνει

Στοίχημα με 100% Διασκέδαση! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Τις περασμένες σεζόν οι αναμετρήσεις αυτές στο Ζηρίνειο (Κηφισιά – Ολυμπιακός), είχαν αρκετό σασπένς και μερικές φορές εξελισσόταν και σε ντέρμπι, με την γηπεδούχο ομάδα να καταφέρνει να αντιστέκεται αν και το παράδοξο είναι ότι οι νίκες της ήταν κυρίως σαν φιλοξενούμενη και όχι στο σπίτι της.

Στην φετινή περίοδο η πλήρως ανανεωμένη ομάδα των ερυθρόλευκων έχει δημιουργήσει από την αρχή μια διαφορά και όσο περνάει ο καιρός την αυξάνει. Τελευταία λόγω των συνεχόμενων υποχρεώσεων τους σε Ελλάδα και Ευρώπη έχασαν και μερικά σετ, συνολικά 7 για το πρωτάθλημα, όμως είναι αήττητοι και αυτό θέλουν να συνεχίσουν.

Η Κηφισιά είναι ιδιαίτερα παραγωγική επιθετικά όμως της στοιχίζει η αμυντική της ΄΄ανεπάρκεια΄΄ με συνέπεια να έχει χάσει αρκετά ματς λόγω της αδυναμίας της.

Ο Ολυμπιακός διαθέτει υπεροπλία σε πολλούς τομείς όμως προέρχεται από αγώνα προ 2 ημερών για το Challenge Cup. Στα υπέρ του όμως είναι η ψυχολογία λόγω πρόκρισης (με 2 νίκες) και γενικά το μεγάλο βάθος που διαθέτει στο roster του.

Οι εκτιμήσεις των εταιριών δίνουν μια αρκετή δυσκολία, όχι στην περίπτωση επικράτησης του φαβορί αλλά στο αν θα υπάρχει τελικό σκορ χωρίς απώλεια σετ με συνέπεια η απόδοση του 0-3 να είναι σε πολύ καλό ράφι.

Φέτος έχουν συναντηθεί ήδη δυο φορές μια για το πρωτάθλημα και μια για το League Cup και τα αποτελέσματα ήταν νικηφόρα 3-0 για τους ερυθρόλευκους. Στα επιπλέον στατιστικά αξίζει το γεγονός της διαφοράς πόντων που ήταν 14 και 13 πόντοι με το όριο να είναι ακριβώς στην μέση αυτή την φορά.

Ο Ολυμπιακός μπαίνει σε όλα τα ματς με φόρα και στηρίζεται στο σερβίς και το μπλοκ του. Σε αυτό λογικά δεν θα αλλάξει κάτι και θα προσπαθήσει να κερδίσει το πρώτο σετ όπως συνήθως κάνει βάζοντας πίεση στον αντίπαλο.

Η διαφορά των 3.5 πόντων μόνο για το πρώτο σετ είναι και η βασική επιλογή κάτι που κατ εκτίμηση μπορεί να ξαναγίνει μιας και τις δυο προηγούμενες φορές αυτό συνέβη.

ΠΡΟΤΑΣΗ: First set Away HC -3.5 points (1.80) στον  stoiximan

Stoiximan καθημερινές προσφορές* για όλα τα μέλη!