background_opap_2
background_opap_1

Παναθηναϊκός – Μπασκόνια: Επιστροφή στα δίποντα

Παίξε νόμιμα με γρήγορες αναλήψεις! | ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Επιστροφή στις ήττες για τον Παναθηναϊκό η 4η περίοδος κόντρα στην Μπάμπεργκ ήταν καταστροφική και από το πουθενά έχασε με 21 πόντους διαφορά 95-74.

Καλό πρώτο δεκάλεπτο οι Γερμανοί ήσαν με 6 πόντους μπροστά, στο 2ο δεκάλεπτο έπεσε λίγο η απόδοση των πρασίνων κλείνοντας το ημίχρονο με -10 πόντους με τον Καλάθη να κράτα κοντά τον Παναθηναϊκό.

Στο 2ο ημίχρονο ο ΠΑΟ ισορρόπησε, πέρασε και μπροστά για να κλείσει η Μπάμπεργκ στο +2.

Η τελευταία περίοδος ήταν καταστροφική για την Ελληνική ομάδα με τους Γερμανούς να παίρνουν μεγάλη νίκη από εκεί που δεν φαινόταν.

Στην 5η θέση με 13-8 οι πράσινοι, στα τελευταία 5 έχουν 2 νίκες και τρεις ήττες.

Η Μπασκόνια από την άλλη πλευρά δεν συνάντησε πρόβλημα κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα νικώντας με 103-84.

Ήταν η 2η σερί νίκη για την ομάδα από την Ισπανία, είναι στην 9η θέση, θέλει μια νίκη για να μπει στην οκτάδα.

Μακρυά από την έδρα της έχει κάποιο θέμα καθώς σε 11 ματς έχει 4 νίκες και 7 ήττες, αλλά όλα τα έχασε με μικρή διαφορά μέχρι 9 πόντους το ανώτερο.

Η προϊστορία από το 1999 με τους πράσινους 9 νίκες, και τρεις ήττες.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Sengelia Over 6,5 Rebs (1.87)  στον stoiximan

Stoiximan καθημερινές προσφορές* για όλα τα μέλη!