Λευκορωσία Premier League: ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ – Ισλόχ

Η Κυπελλούχος ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ υποδέχεται την Ισλόχ στην Borisov Arena και θέλει να διατηρήσει την διαφορά στην βαθμολογία ώστε να πετύχει στο τέλος της σεζόν το ντάμπλ που πλέον είναι ο διακαής πόθος.

bet365 150 150

Το ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ – Ισλόχ παίζει δυνατά στη Bet365.gr

ΕΓΓΡΑΦΗ >

Η κόντρα στον τελικό του Κυπέλλου πριν από μια εβδομάδα με την Ντινάμο Μπρεστ της ανέβασε την ψυχολογία μιας και πήρε τρόπαιο και κυρίως ξόρκισε και την ¨κατάρα¨ που είχε απέναντι στην συγκεκριμένη αντίπαλο την τελευταία διετία.

Τον τελικό θα μπορούσε να τον χάσει η τουλάχιστον να μπει σε δυσκολίες αν είχε προηγηθεί η καλύτερη της Ντινάμο Μπρεστ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην συνέχεια δίκαια έφθασε στους πανηγυρισμούς και θα μπορούσε να μην έχει πάει στην παράταση.

Τώρα καλείται να δείξει τα προσόντα της απέναντι σε έναν αντίπαλο που έχει 3/3 ήττες στις εκδρομές που μέχρι τώρα έχει κάνει στην Premier League.

Η Ισλόχ μέχρι τώρα ποντάρει στα αποτελέσματα στην της και μακριά από αυτή δεν έχει πόντο αλλά και οκτώ τέρματα παθητικό έχοντας πετύχει μόνο ένα.

Ποντάρει στην καλή της προϊστορία όπου στα τελευταία πέντε ματς για πρωτάθλημα και Κύπελλο είναι αήττητη έχοντας 2 ισοπαλίες και 1 νίκη ως φιλοξενούμενη στην Borisov Arena.

Η ιστορία είναι μια παράμετρος που δεν αγνοείται ειδικά μεταξύ ισοδύναμων ομάδων και όταν είναι σε αρκετά κοντινή αγωνιστική κατάσταση.

Πέρυσι η Ισλόχ κέρδισε με 2-4 και τώρα θα πρέπει να ξεπεράσει και αυτό το επιπλέον κίνητρο που θα έχει η ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ που φυσικά είναι σε άλλο επίπεδο από την αντίπαλο της.

Πολύ σημασία για το τίποτα μιας και η δυναμική της γηπεδούχου είναι τέτοια που δεν μπορεί να την σταματήσει μια πρόσκαιρη κατάσταση όπως είναι τα τελευταία μεταξύ τους αποτελέσματα.

ΠΡΟΤΑΣΗ: HT.FT 1/1 (1.83) στην Bet365.gr

ΠΡΟΤΑΣΗ: Handicap Home -1.5 (1.87) στην Bet365.gr